Kurban, rahmet ve berekettir. Bayram günü, kardeşliğin ve bir olmanın günüdür. Böylesine kıymetli bir günde kurban bağışı yapmak, solgun bir yüzü güldürmek, mahzun bir gönlü şenlendirmek demektir. Bayram gününde kurban keserek Allah’ın emrini yerine getirirken, onu paylaşarak başka bir rahmet kapısı daha aralanır. Bağışlayacağınız bir kurban, sizin vesilenizle binlerce ihtiyaç sahibi insana ulaşır. Sizin vesilenizle, kurbanın rahmeti ve bereketi her yere yayılır.

Kurban Bağışı İle Tebessüme, Kardeşliğe Vesile Olun

Kurban bağışı yaparak yüzünde tebessüm gülleri açtırabileceğiniz, yardıma muhtaç insanlar var Balkanlar’da. Onlar, eskiden aynı toprak parçasını paylaştığımız, fakat zamanın araya sınırlar koyduğu insanlar. 

Kurban Bayramı, onların yanında olduğumuzu göstermek ve rahmete, berekete, bağışlanmaya ulaşmak için bir fırsattır. Bu fırsatı ganimet bilerek Balkanlar’da yaşayan Müslüman kardeşlerimize yardım elimizi uzatalım. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın günü olan Kurban Bayramının heyecanını onlarla birlikte yaşayalım. 

Nasıl ki bir gönlü yıkmak, Kâbe’yi yıkmak gibiyse; umulur ki bir gönlü yapmak da Kâbe’yi yapmak gibidir.

Sizler de gönül almak, gönül yapmak arzusu içerisindeyseniz, uzatın yardım elinizi Balkanlar’daki kardeşlerinize. Sizin bir bağışınız, onların gönlünde bin mutluluğa dönüşür, yeşerir ve kardeşlik fidanı olarak toprağa dikilir.

Kurban bağışı vesilesiyle diktiğiniz kardeşlik fidanları gün gelir kocaman birer çınar olur, cihânı sarar. Bir kolu en doğuda, bir kolu en batıda, en güneyde ve en kuzeyde… Ektiğiniz o fidanlar, muhabbet suyuyla beslendiği sürece büyür, kökleri yeryüzüne dağılıp sağlamlaşır, yıkılmaz birer kale, kopmaz birer bağ olur.  

EVFA Derneği olarak her zamanki gibi bu Kurban Bayramında da Balkanlar’daki kardeşlerimizin yanındayız. İyilik için çıktığımız bu yolda sizlerle birlikte ilerlemeyi, zorlukları birlikte aşmayı ve kurban bağışlarınızı uzaklardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı arzu ediyoruz. 

Bu bayram, sadece sözde değil özde de onların yanında olduğumuzu gösterelim. Yapacağınız kurban bağışı ile onların gözlerindeki yaşı silip gönüllerindeki yası dindirelim. Unutmayın, onlar biz, biz de onlarız.

Kurban bağışınızla rahmete ve berekete nail olur; paylaşmaya, kardeşliğe, bir olmaya, duaya, tebessüme vesile olursunuz. Aynı zamanda sevincinizi, mutluluğunuzu ve huzurunuzu da Balkanlar’la paylaşmış olursunuz. Paylaşarak artar sevinçleriniz ve yine paylaşarak yok olur üzüntüleriniz. 

Bağışla #vesileol

BU BAYRAM SEN DE VESİLE OL!

Bir Şeyleri Değiştirebilmek İçin Vaktimiz Varken…

VACİP KURBAN
KURBAN BAĞIŞI